Буцька об’єднана територіальна громада утворена у вересні  2017 року шляхом об’єднання  Буцької селищної та Багвянської  та Кутівської  сільських рад Маньківського району Черкаської  області( рішення сесії №18-1/VІІ),  почала функціонувати  9 січня 2018 року.

Назва громади Буцька селищна об’єднана громада
Перелік населених пунктів, що входять до складу громади (назва, населення, відстань до центру громади) смт Буки  – центр громади;

с. Багва (відстань до центру громади – 12 км);

с. Улянівка (відстань до центру громади – 10 км);

с. Кути (відстань до центру громади – 8 км);

Місцерозташування, кордони Розташована Буцька  ОТГ на північному сході Маньківського району на кордоні Жашківського, Лисянського, Звенигородського та Маньківського районів Черкаської області і межує:

 • на півночі – з с. Красний Кут Жашківського району Черкаської області;
 • на сході – з с.Ризине Звенигородського району та с. Марянівка та Рубаний Міст Лисянського районуЧеркаської області;
 • на півдні – з Іваньківською ОТГ Маньківського  району Черкаської області;
 • на заході – з селами Маньківського району Черкаської області.
Віддаленість від великих адмін.центрів (обласних центрів чи/та великих міст) Центр громади розташований 182 км   від обласного центру Черкаси, до траси Київ – Одеса – 38 км
Загальна площа громади Територіальна громада займає площу в 7964,179 га (в т.ч. смт Буки – 4128,0895 га, с.Багва  та с. Улянівка   – 2472,4895   га,  с.Кути – 1363, 6га
Загальна чисельність мешканців громади Чисельність наявного населення на 1 січня 2018 року, 2 554осіб, з них: чоловіків – 1228 осіб, жінок – 1326 осіб.
Соціальний склад населення Кількість населення, молодшого від працездатного віку – 441  особа

Кількість населення працездатного віку – 1411 осіб

Кількість населення старшого від працездатного віку – 702 особи

Трудова зайнятість населення Лише 41,4% працездатного населення зайнята в межах територіальної громади, решта  працюють на підприємствах та установах населених пунктів за межами територіальної громади  та  стоять на обліку в центрі зайнятості.

Основними сферами прикладання праці в межах громади є:

 • сільське господарство – 10,3 %;
 • промисловість та транспорт – 2,83 %;
 • оптова та роздрібна торгівля –5,6 %;
 • освіта – 15,35 %;
 • охорона здоров’я –1,34%;
 • мистецтво і культура – 0,8 %;
 • адміністративна діяльність – 1,98 %;
 • інші види діяльності – 3,2%.
Географія та клімат

v.            Рельєф

 

 

 

v.            Географія

 

 

 

 

 

 

v.            Клімат

 

 

 

 

 

 

 

 

v.            Ландшафт, ґрунти

 

 

 

 

 

v.            Внутрішні води

 

 

 

 

v.            Поверхневі води

 

За геоморфологічними ознаками на території  Буцької   ОТГ можна виділити три основні типи рельєфу: широко хвилястий, долинно-балковий, водно- ерозійний . Рельєф громади сприятливий для розвитку сільсько-господарського виробництва і транспортної інфраструктури, а також для розвитку туризму.

 

За географічним положенням територія громади  належить до південної лісостепової помірно-зволоженої частини Східно-Європейської рівнини. У фізико-географічному відношенні територія громади розташована  в межах Придніпровської височини на правобережній, прилеглій до Дніпра , частині. В плані тектоніки територія Буцької селищної ОТГ лежить  на правобережжі Українського кристалічного щита (УКЩ), який виходить на поверхню вздовж річки Гірський Тікич, починаючи від греблі колишньої ГЕС ім. Петровського.

 

Клімат  громади помірно континентальний. Зима м’яка, з частими відлигами. Літо тепле, в окремі роки спекотне, західні вітри приносять опади. Пересічна температура повітря +7,2 °C. Середня температура найхолоднішого місяця січня — 8,9 °C. Середня температура липня становить + 27,5 °C. Максимальна +45 °C, мінімальна −37 °C. Період з температурою +10 °C становить 160 — 170 днів. Опадів 450—520 мм на рік.

 

 

 

 

Населені пункти  Буцької селищної ОТГ розташовані  в зоні лісостепових ландшафтів. У ґрунтовому покриві переважають чорноземи, на піднесених місцях — сірі і світло-сірі ґрунти.

 

 

 

 

В гідрогеологічному відношенні територія громади розташована в басейні Південного Бугу( річка Гірський Тікич) В цілому водоносний комплекс сприятливий для використання водопостачання.  Також  для використання  питної води використовуються  свердловини.

 

 

Поверхневі води представлені річкою Гірський Тікич, а також ставками та струмками .

Транспортна інфраструктура Транспортна інфраструктура в смт Буки представлена  дорогами комунальної власності, в с. Багва та Улянівка – дорогою обласного значення. Через населені пункти  ОТГ пролягають маршрути: Черкаси – Умань, Черкаси- Жашків, Маньківка – Київ,Буки-Умань, Багва-Умань, Кути-Умань, Маньківка-Черкаси. Монастирище – Черкаси , Ватутіне – Київ, Київ-Ватутіне, Київ- Звенигородка.
Основні галузі виробництва та провідні підприємства (в тому числі – сільськогосподарські) В загальному обсязі виробництва продукції та надання послуг найбільшу питому вагу займають виробники сільсько-господарської продукції, здебільшого рослинницької. Серед них: СФГ «Вершина», СФГ « Пащенка», ТОВ «Лисакове», ПП « Перлина Тікича»,ТОВ «Багва», ТОВ «Кищенці», ФГ«Кути», ФГ « Кухар», ТОВ «Ранкова зоря», Основні культури, які вирощують на території громади – це зернові та технічні .

На території  Буцької селищної ОТГ функціонують такі промислові підприємства: ПП « Влад»  – цегельний завод, ТОВ

« П І І  « Буцький завод продтоварів»»

Заклади соціальної інфраструктури:

 

 • -Загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів – 1;
 • – Загальноосвітні школи І-ІІ ступенів-1;
 • – Загальноосвітні школи І ступеню -1
 • -дитячий навчальний заклад –3;
 • -дитячий будинок cімейного типу – 1;
 • -фельдшерсько-акушерські пункти – 2;
 • -амбулаторії – 1;
 •  -аптеки – 3;
 • – ветаптеки – 1;
 • – будинки культури – 3;
 • – бібліотеки – 5
 • – кафе – 3.
Сфера обслуговування У сфері обслуговування працюють 16  підприємств торгівлі, і 1 об’єкт  побутового  обслуговування  населення.
Пам’ятки На території громади ( в смт Буки)  розташований  природний  об’єкт  « Буцький  Каньйон».  Рішенням Черкаського облвиконкому № 288 від 13 травня 1975 року цьому об’єктові було присвоєно статус  комплексної пам’ятки природи місцевого значення . В склад  пам’ятки природи входить : гідрологічний об’єкт  – урочище « Вир», геологічні об’єкти « Скеля Радіонова» та «Каньйон».

На землях с. Кути знаходиться  гідрологічний заказник місцевого значення « Кутівський », площею 13,7 га , створений з метою охорони та збереження гідрологічного об’єкту в заплаві безіменної річки , яка є правою притокою річки Гірський Тікич. В заказнику збереглося низинне болото з типовою болотною рослинністю (стрілолист), яке  є акумулятором вологи та покращує мікроклімат прилеглих територій.

Територія заказника може використовуватись у наукових цілях.

 

Голова об’єднаної територіальної громади

 Буцької селищної ради                                                                                                                                   С.С. Залізняк